KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193501
nr 1419 3501
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 12x17cm, yttermått inklusive ram: 34x39cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:06:04
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
700 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman